Já jsem git zkoušel už několikrát a vždycky mi to testování spíš zkomplikuje. Já nejsem moc na lokální testování. Takhle když mi nějaký uživatel nahlásí bug, tak ho metodou pokus omyl třeba na třetí pokus za pár minut společně opravíme. Lokálně bych 5-10 minut strávil jen tím, že bych se pokoušel přesně nasimulovat situaci, ve které se uživatel nachází. Když to budu pushovat do master větve, vyústí to třeba v několik commitů, které nic neřeší a to se mi nelíbí. Jo můžu to amendovat nebo to pak squashnout, ale to taky není moc čisté, když už se to děje ve veřejném repositáři. Mohl bych to commitovat do jiné větve a deployovat jinam, ale pak bych toho uživatele musel navést na jinou adresu a nutit ho se tam znovu přihlašovat, když to má přitom přímo před sebou. Tu testovací verzi o které jsem mluvil mám spíše na nové featury, kdy mám pár vybraných kolegů, kteří to tam otestují zepředu zezadu. Tam mi to dává smysl. Nevím jestli tohle debugování s krátkou feedback smyčkou má nějaké elegantní řešení. Možná mi povíte jak to děláte.


Dne 2. srpna 2014 11:22 Jaroslav Skřivan <skrivy@skrivy.net> napsal(a):
Ahoj,
 
zkus zacit pouzivat git/svn a udelat si nejakej git deploy script (chvilku googli, urcite nejake najdes). Pak uz jen najdi v sobe sebekazen a delej vsechny deploye jen pres git push. Ver mi, ze kdyz si nastavis takovyhle proces, tak ti to hodne ulehci praci v budoucnu.
 
Pokud bys rad drzel i zmeny v databazi, tak doporucuju nejakej nastroj - osobne pouzivam phinx, ale i ostatni nejsou spatny. V ramci repozitare si tak drzim kod i databazi. Proces deploye je pak stejny - udelam git push a zmeny kodu i databaze se projevi na produkci.
 
Jarda
 
------ Original Message ------
From: "Martin Vendl" <vmarty89@gmail.com>
Sent: 8/2/2014 10:15:32 AM
Subject: [vpsFree.cz: community-list] Testovací verze webu
 
Ahoj,
potřeboval bych poradit s nastavením Lighttpd.

Mám takovou situaci, že kromě normální verze webu mám v jiném adresáři (na jiné poddoméně) ještě jednu testovací, s oddělenou databází a tak. Tam dělám na zkoušku změny, které chci nejdříve otestovat. Co mi vadí je, že musím mít skutečně nakopírované dvě oddělené verze se vším všudy, včetně statických assetů a protože taky někdy dělám změny rovnou na té ostré, tak ta testovací pomalu zastarává. A pak třeba nevím, které soubory jsou tam v "novější" experimentální verzi a které jsou naopak zastaralé a musím to dlouze procházet.

Mám Lighttpd a napadlo mě, že bych ho nastavil tak, že soubory, které nenajde v tom testovacím adresáři by transparentně posílal z toho hlavního. Tak bych nemusel mít dvě kopie všeho a v testovacím adresáři bych tak měl jen ty záměrně změněné jako override (ostatní by byli jako fallback). Jenomže nevím jak na to. Myslel jsem, že to půjde přes mod_rewrite, který má rewrite-if-not-file, ale ten povoluje jen relativní cesty a nedovolí mi opustit document root. Zkoušel jsem to hledat, ale asi nenecházím ta správná slova. Věděl by někdo jak by to šlo udělat?

Předem díky za nápady.

--
Martin Vendl
ICQ: 114420402
AIM: DerekHastur
MSN: vmarty@volny.cz
Jabber: DerekHastur@jabber.org
Skype: derekhastur

_______________________________________________
Community-list mailing list
Community-list@lists.vpsfree.cz
http://lists.vpsfree.cz/listinfo/community-list




--
Martin Vendl
ICQ: 114420402
AIM: DerekHastur
MSN: vmarty@volny.cz
Jabber: DerekHastur@jabber.org
Skype: derekhastur