Správci Win serverů mají servery jednak za NATem a aktualizace mají vypnuté a jednou za čas (rok, dva) dají tlačítko aktualizovat. Je pravda, že mám zkušenosti jen z ministerstev. Vše samozřejmě za velmi restriktivním firewallem.
Navíc Pavel psal, že jádro dlouhodobě testoval, ale nepovedlo se mu nasimulovat dané prostředí, kdy to padá.
Jediným opravdovým řešením je kompletní zdvojení, kdy by se vytvořil "testovací cluster", který by klonoval všechny nody a zdvojoval provoz. Pak by jsi měl prostředí k testování a mohl odchytat tyhle situace. Ale za cenu mnohonásobně vyšších nákladů a zbytečného plýtvání výkonu. Šlo by to zredukovat na jeden nod a z hlediska provozu největší virtuály, ale pořád je to stejně drbačka.
Člověk, který potřebuje mít maximální dostupnost stejně musí řešit failover a počítat s tím, že nic neběží na 100%. Proto tu jsou clustery + SW řešení, která to řeší, ale samozřejmě za větší peníz.
Účelem VPSFree bylo a je hlavně poskytnout VPS za rozumný peníz a šířit znalosti o správě virtualizačního prostředí.
Navíc nezapomínejme, že díky tomu máš přehled proč se tomu stalo a kluci se nám snaží poskytnout maximum. U firmy budou security spíše řešit až když to nastane, nebo to svedou na zákazníka.
Jan Mareš