Ahoj,

nevidím žádnou výhodu v tom, aby to bylo takhle. Ve stručnosti: Apache má jen jednu významnou výhodu, a to je soubor .htaccess, kterým lze pro konkrétní adresář měnit chování (asi nejvíc se využívá přepis URL), aniž by to znamenalo zásah do konfigurace a reload serveru. Sdílené hostingy se bez toho prakticky neobejdou a proto tam má Apache stále své místo. V podstatně všechno ostatní je realizovatelné přes nginx, který je na tom výkonově podstatně líp než Apache. Kombinace obojího se využívá jen v případě, že je nezbytné použít Apache - pak nginx slouží jako reverzní proxy.

Jinak to samozřejmě lze udělat tak, že nginx bude naslouchat přes IPv6 a Apache přes IPv4, případně to rozdělit HTTP (80) a HTTPS (443). V obou případech je nastavení triviální.

Lukáš

Zdravím,

posledních pár dní hodně čtu o IPv6 a v rámci shánění informací jsem našel mnoho článků, které adorují Nginx proti Apache2. Co jsem se díval, tak nastavit Nginx je stejně snadné jako Apache2 a navíc je na některé údajně rychlejší. Hlavně rychlost je co neustále řeším u klientů a tak bych ho rád vyzkoušel.

Tak se chci zeptat, lze na jednom serveru (Ubuntu 18) k Apache2 doinstalovat i Nginx, a ten nastavit, aby fungoval pouze pro IPv6 volání a do současného stavu se nepletl? Tedy aby se neprali o port 80, ale Nginx bych si pokusně hodil jen na IPv6 volání (a přidal HTTPS). Případně, aby Nginx obsluhoval HTTPS a Apache2 HTTP? Nikde tuto informaci nemohu najít a nechci si poškodit fungující server. Všechny návody co jsem našel řeší migraci z Apache2 na Nginx, ale když řeší souběh, tak jen jako reverzní proxy (nebo reverzní proxy potřebuji taky?).

Díky za radu či případný odkaz, Standa

_______________________________________________
Community-list mailing list
Community-list@lists.vpsfree.cz
http://lists.vpsfree.cz/listinfo/community-list