Souhlas i ode mě. Od Jessie neustále řeším problémy se systemd. Linux používám hlavně proto, že v něm šlo prakticky všechno dohledat - veškeré konfigurace, jak je co provázáno a co využívá něco jiného a jakým způsobem a když se něco pokazí, tak pomocí logů a konfiguráků snadno najdu co se podělalo. Jde prostě udělat dekompozice a izolace problémů. Jednoduché, byť provázané věci a spoustu různých možností jak něco udělat. Když mi nějaká část nevyhovuje, použiju pro to něco jiného.

Od chvíle kdy nastoupilo systemd už se mi stalo, že jsem některé věci prostě v rozumné době nedohledal. Je to složité, všechno souvisí se vším a dokonce už jsem několikrát musel rezignovat a místo co bych cosi spravil, tak jsem musel restartovat. A každou chvíli něco rozbijí kvůli upgradu a NEJDE TO SPRAVIT dokud nevydají opravu. To se mi snad za posledních 20 let s Linuxem nestalo (kromě KDEček tedy). Už si říkám, že ještě chvíli a budou z toho Lindows.


Nechápu, co je tedy vlastně tou killer fíčurou systemd, že to musí všichni tak děsně tlačit? Když i ten Debian na to skočil?

Š.L.

Dne 9.5.2018 v 22:04 Pavel Snajdr napsal(a):
Naprosto souhlasim.

Ve vpsAdminOS systemd nemame, “over my dead body”.

Jedinej zpusob, jak mne Sorki byl schopnej ukecat na NixOS bylo, ze budeme mit vlastni spin-off a takovahle “kurvitka” tam mit nebudeme.

Bohuzel to nejde vysvetlit vsem a my jsme celkove na ty strane, kde se musime vic snazit byt kompatibilni, protoze:

a) Red Hat to tlaci vsem horem-spodem
b) Canonical si to taky nemohl nechat ujit
c) viz vyse, tomu tlaku podlehnou vsichni postupne.

Jsou duvody mit paralelni boot, jasne, jsou duvody pro multi-instance services, atd.

Pramalo duvodu je ale nechavat vyklad, jak ma vypadat std OS prostredi, na vyvojarich systemd konkretne a pouze, jak to cca vsichni delaji. To pak nenechava moc alternativ a ti, co maji okrajove use-cases, maji o to vic smulu a musi do sveho reseni vrazit o to vic hodin vyvoje, tj. resenice, jak se bez systemd obejit.

Ja na serveru chci polointeraktivni temer uplne seriovy boot sluzeb a neprekecate mne nikdy na zadnou moznost, ktera aspon tu polointeraktivitu nenabidne.

Chci videt start kazde veci, uz i upstart se mi nelibil - ale ten prave ‘polointeraktivne’  ma moznost aspon neco vypsat navic, ja se na to nedivam jako na leak bordelu, ale ja pri problemu uz pri nabehu hned vidim, kde je problem. Kdyz resim server, usetreny cas pri troubleshootu pri downtime je naprosto neporovnatelny v dulezitosti a mire stresu s casem dobreho bootu, kdyz vsechno jede.

/snajpa

On 9 May 2018, at 21:25, zd nex <zdnexnet@gmail.com> wrote:

Ahojte,

chtěl bych se zeptat jestli tyto problémy vůbec stojí za ten systemd a jestli to budoucí LXC to vlastně vyřeší (bude se moci častěji aktualizovat jádro, nebudou nutné backporty)? Chápu, že současné řešení vyžaduje hodně staré jádro, které se prostě nekamarádí s pokrokovým postupem systemd. Mám ale otázku zda je to něco, za co opravdu tak skvěle je nutné. Mám systemd na několika strojích a nepřijde mi, že by to byla věc, kvůli které bych chtěl něco moc řešit a že pokud je možnost mít celou věc jednodušší, tak se to vyplatí. Může to zkusit někdo trochu popsat a vysvětlit? Je mi jasné, že je problém nemít nejnovější distribuci > nechápu ale, že se za tím distribuce tak ženou. V minulosti s upstartem, jsem nezažil takové podivnosti a přišlo mi, že to prostě jelo. Ano nešlo tam některé věci nastavit, ale zase mi to přišlo rozumné.

Díky za info


Dne 9. května 2018 18:50 Jiří Eischmann <jiri@eischmann.cz> napsal(a):
Jiří Eischmann píše v St 09. 05. 2018 v 16:52 +0200:
> Ahoj,
> chtěl bych se zeptat, jestli někdo nenarazil na problém se sítí ve
> VPS
> s nějakou distribucí s aktuálními verzemi balíčků. Mně se to stalo po
> upgradu na Fedoru 27, ale předpokládám, že takový Arch by mohl mít
> podobný problém.
>
> Po upgradu mi nefunguje síť, protože se nevytvořilo síťové rozhraní
> venet0. No a na základě toho selžou následně další věci závisející na
> funkčním síťovém rozhraní.

Vyřešeno. Problém je s Network Managerem (a nefungoval mi ani systemd-
networkd). Pokud se zamaskuje a místo něj se povolí network.service,
síť funguje (díky za radu patří aitherovi).

JE
_______________________________________________
Community-list mailing list
Community-list@lists.vpsfree.cz
http://lists.vpsfree.cz/listinfo/community-list



_______________________________________________
Community-list mailing list
Community-list@lists.vpsfree.cz
http://lists.vpsfree.cz/listinfo/community-list


_______________________________________________
Community-list mailing list
Community-list@lists.vpsfree.cz
http://lists.vpsfree.cz/listinfo/community-list