Ahoj,

já jsem členem asi půl roku, ale o sdružení vím mnohem déle (první článek na rootu). Když jsem se nyní začal zajímat o KB, tak mi bylo řečeno, že ten kdo to měl nějak na starosti už se o to nestará. Nevim jaký stav je teď, ale přijde mi že pár věcí tam lze vylepšit i z administrační pozice (pluginy - je jich fakt hodně , favicon, logo, ujednotit s wiki - nevím jestli je to dobrý nápad).

No pak tam lze podle mě udělat lepší pořádek ...přemýšlel jsem o tom, jak to rozčlenit lépe do nějakých sekcí a) aby se nemuselo moc klikat b) aby každý návod byl k dispozici pro více distribucí - tohle nevím jestli sypat vždy do jedné stránky, nebo prostě dělat Debian Arch Gentoo Ubuntu Suse a pod tím ty návody.

k tvému 1) Podle mě to smysl určitě má. Rozhodně i když je člověk problematiky znalý, tak ne každý zná OpenVZ a  s tím spojené problémy, ale i jinak se hodí i začátečnické návody na plno věcí, protože ne všichni jsou tu profíci, kteří tomu všemu rozumí, někdo se to prostě učí a někdo je tak napůl něco zná, ale něco třeba ne. Otázka druhá je, zda bude komunita, která to bude udržovat. Taky je otázka, pokud by nebyla starající se komunita, tak jestli by se dalo nějakou formou odměn motivovat, aby se o to někdo staral.

Ke 2) asi podle mě úplně jedno - klidně české návody a anglické zdroje ...jinak dokuwiki umí i více jazyků, ale s tímhle nemám zkušenost, podle mě je lepší to psát v čj a na aj odkazovat, pakliže by byla velká komunita oklolo kb která by se kopala do pozadí, tak se může dělat verze se 2 jazyky (2 jazyky od začátku by mohly dělat problémy).

Linkovník je supr věc myslím ... i když některé časem třeba zastarají a nebudou funkční - tady by zase měl být někdo, kdo to občas projde ...nebo spíš když čtenář uvidí nefunkční link, aby byla možnost to opravit, nahlásit(nahlašování je asi overkill). - Jde taky o to, zda nepoužívat jen linky v návodech, jako doplnění. 

Mám také ještě jednu myšlenku, jak jsem četl některé věci tady v komunitních listech. Někdo měl nápad, ale není to aktivní člen, takže se jeho nápad v podstatě zahodí. A pak např: někdo by chtěl být aktivní, ale vůbec netuší co by bylo dobré dělat. Tak mě napadlo udělat nějaké Ideas, Snajpa tady psal o To Do. Já používám na jeden projekt asanu kde máme jak To Do tak i 2 druhy Ideas a) k produktu b) ostatní  ...asi by stači i jeden druh, ale tady je asana nepoužitelná (omezení na 15 členů, pak se platí), chtěl bych tady ve sdružení prosadit nějaký systém na tohle, ale nevím co by bylo vhodného. Možná by se hodila i KB. Ale spíš si myslím, že by to chtělo něco trošku jiného, tak aby to splňovalo a) jednoduchost b) nějakou formu hlasování o napádech typu (+1 -1) - (aktivní členové s více hlasy ?) No a samo o sobě by to asi nefungovalo, chtěl bych, aby byla možnost přendávat věci z Ideas do To Do a tam už by na tom, ale někdo pracoval. Možná by to chtělo komentáře, ale asi by stačil e-mail na konkrétního člověka, který si to bere na starost. Neznáte nějaký takový sytém ? Doufám, že bych to tady mohl zavést - možné začlenění do VPSAdmina ? Nebo už Něco takového, je v plánu ? 

Snad to píšu dobře, sem do community-listu, možná jsem si měl založit své vlákno (sorry). 


S pozdravem,

Jaroslav Shejbal

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat.
-------------------------------------------------------------
| 728 924 730      | admin Visidom s.r.o    |
| shejby.cz          | visidom.com               |
| jarin@shejby.cz | shejbal@visidom.com |
--------------------------------------------------------------


Dne 14. června 2014 11:02 "Jan B. Kolář" <janbivoj.kolar@zazen-nudu.cz> napsal(a):
Ahoj,

členem jsem teprve chvíli a tak na Vás mám dotaz ohledně KnowledgeBase. Je to poprvé, co mám svůj vlastní server a tak jsem si při instalaci / konfiguraci dával dohromady takový dokument s tím, co jsem dělal a proč. Jelikož IT není hlavní náplní mé práce, tak bych si za pár měsíců už nevzpomněl, co jsem na serveru dělal.

Jelikož na KB není moc článků, tak mne napadlo, že bych tam mohl svoje poznámky přenést. Mám však dva hlavní dotazy:

1) Má to smysl? :-D
Tedy abych to vysvětlit, předpokládám, že vlastní VPS si asi nenajme člověk, který tomu nerozumí. Proto předpokládám, že jste všichni zvyklí si hledat vlastní zdroje informací a pracovat dle nich. Bude tedy vůbec někdo ty návody číst?

2) Má to být česky?
Já si pro sebe píši dokument v češtině, ale obvykle se jedná o hodně zestručněnou verzi původních zdrojů (které jsou obvykle v angličtině). Do KB by asi bylo dobré vložit i původní "omáčku" s vysvětlením daného postupu. Jelikož opět předpokládám, že většina majitelů VPS bude umět anglicky, ptám se, zda má smysl to celé překládat do češtiny.

Ještě jsem si říkal, zda by nestálo za to udělat na KB nějaký "linkovník" - tzn. místo postupů tam třeba dávat odkazy na kvalitní zdroje informací o daném problému. Sám vím, že na internetu je návod téměř na všechno, ale pro "začátečníka" je velmi těžké zhodnotit, který návod je opravdu kvalitní.

Zdraví

Honza


_______________________________________________
Community-list mailing list
Community-list@lists.vpsfree.cz
http://lists.vpsfree.cz/listinfo/community-list